DERMATOLOJİ UZMANI DR. NERGİZ ASKARLİ ANLARIYOR...

 

Botoksun Uygulana Bildiği Noktalar Nelerdir?

 

Ben Dr. Nergiz Askarli dermatoloji uzmanıyım, medikal estetik uygulamaları yapmaktayız. Kliniğimiz Nişantaşı’nda ve onunla beraber Azerbaycan’da da kliniğimiz mevcut.

 

Hangi durumlarda botoks kullanılır?

Botoks kırışıklıkların önlemini almak için daha derinleşmeden kasları bloke etmek için kullanıyoruz. Ama tedavi yöntemi de var botoksun  mesela migren ağrıları için hatta diş sıkmalarında çok sık kullanıyoruz. Botoksu gerçekten bu tedavi görüntü için güzel, fresh, daha parlak bir cilde sahip olduğumuz için çok etkisi vardır.

 

Bazı botoksların yapay görünü barındırmasının sebepleri nelerdir?

Bunun nedeninden bir de uzmanın yanlış noktalara botoks uygulamasıdır. Bu sebeple çoğu hastalarımız botokstan kormuş durumdalar örneğin; hocam ya böyle görüntü olursa, çok tuhaf görünüyorum, kaşım çok kalkıyor, göz kapağım düşüyor bu tür söylemlere maruz kalabiliyoruz. Bu yüzden bunu yapan uzmanlarımızın daha dikkatli ve özen göstermesini isteriz.

Botoksun uygulana bildiği noktalar nelerdir?

Botoks alın bölgesinde, kaz ayaklarında, Master dediğimiz diş sıkmalarda, boyun hatlarımızda ve migren baş ağrılarında çok kullanıyoruz.

Göz kapağı düşüklüklerinde de botoks uygulaması yapıla bilir mi?

Göz kapağında botoks uygulana bilir ama göz kapağı düşüklüğünü tedavi etmez. Geçici bir süre için etkisi vardır. Öncelikle muayene ediyoruz. Biz bunun için ip askısı kullana biliyoruz ya da bununla da olmuyorsa eğer estetik cerrahlarımıza yönlendiriyoruz, proflox uyguluyoruz göz kapak düşüklüğü için.

Instagram: dr.nergisaskarli,

Instagram:dr.nergizaskarli