DOÇ. DR. ALİ NEJAT EĞİLMEZ'İ TANIMAYA NE DERSİNİZ?

 

ALİ NEJAT EĞİLMEZ'İN BAŞARI HİKAYESİ

 

Bem Ali Nejat Eğilmez İzmir doğumluyum. İzmir Türk Koleji'nde Orta ve Lise öğrenimimi tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirip Tıp Doktoru oldum. Yurt dışına giderek İsviçre'de dört yıl St. Gallen Kanton Hastanesi, Zürih ve Basel Üniversite Hastanelerinde, Almanya'da yedi yıl Köln Şehir Hastanesi ve Erlangen Üniversite Hastanesinde çalışarak Üroloji ihtisasını tamamladım. 

Türkiye'ye dönerek Ege Üniversitesi Üroloji Kliniği'nde baş asistan olarak çalıştım ve Ege Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'nin kurulmasında yardımcı oldum. Doçent olduktan sonra üniversiteden ayrılarak İstanbul'a geldim. International Hospital ve Fatih Medical Park hastanelerinde uzun yıllar çalıştım ve Özel muayenehane açtım. Halen Fatih Haseki'de Ürorad Üroloji ve Radyoloji Merkezi'nde çalışmaktayım.

 


İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmekteyim. Uluslararası dergilerde Türkçe, Almanca ve İngilizce olarak Üroloji'nin değişik konuları hakkında makalelerim yayınlandı. Televizyonda Üroloji ile ilgili birçok programa katıldım.

 -

Üroloji'de İlgi Duyduğum Alanlar:

Prostat Hastalıkları: Akut ve Kronik Prostat İltihapları, Prostat'ın iyi huylu büyümesi, Prostat kanseri
Böbrek Hastalıkları: Böbrek taşları, böbrek tümörleri
Mesane Hastalıkları: Mesane iltihapları, Mesane kanseri
İdrar Yolları Hastalıkları: İltihaplar, Darlıklar, Tümörler
Testis Hastalıkları: İltihaplar, Kistler, Hidrosel, Varikosel, Testis kanseri
Konjenital (doğuştan) olan bozukluklar: Sünnet, Hipospadi, İnmemiş testis
Travmatik yaralanmaların tamiri, erkeklerde kısırlık, erkeklerde iktidarsızlık, penil protez takılması