MİMAS MÜHENDİSLİK KURUCUSU SERKAN BAŞARAN KİMDİR?


 

 

Mimas Mühendislik – Serkan BAŞARAN

 

Serkan BAŞARAN, 1979 İstanbul da doğdu. Öğrenimini İstanbul da yaptı. Evli ve bir kızı olan Serkan Başaran Yıldız Teknik Üniversitesi'nden 2004 yılında mezun olduktan sonra Türkiye’nin farklı bölgelerinde birçok firmada çalıştı, imalat da dahil çeşitli alanlarda tecrübe kazanarak gemi inşa konusundaki deneyimini ve yetkinliğini artırdı.

2020 yılından beri gemi inşa sektöründe faaliyet gösteren Mimas Mühendislik firması, sektörde 18 yıllık tecrübeye sahip olan Serkan Başaran tarafından kuruldu. Tekneyle ilgili A'dan Z'ye tüm taleplerinizi karşılayan, iş başlangıcından anahtar teslimine kadar tüm süreci birebir takip eden ve çeşitli alanlarda danışmanlık veren Serkan Başaran, deneyimleri sayesinde size kusursuz hizmet sunarak hayallerinizdeki teknenin gerçeğe dönüşmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Mimas Mühendislik iki alanda hizmet vermektedir. Bu hizmet alanlarından biri, her türlü deniz taşıtının tasarımından denizle buluşmasına kadar geçen sürede ihtiyaç duyduğunuz her konuda hizmet vermesidir. Mimas Mühendislik, bir deniz taşıtının tasarım aşamasıyla başlayan serüveninde yapım malzemesinden elektronik sistemlere, donatımından deniz testlerine kadar ihtiyaç duyulabilecek her konuda hizmet vererek müşteri memnuniyetini esas kabul eden bir firmadır. En küçük taşıttan en büyüğüne kadar her iş için aynı özveri ve hassasiyet ile çalışılması Mimas Mühendislik’in en büyük ilkelerinden biri olmuştur.

 

Mimas Mühendislik’in bir diğer hizmet alanı ise CE sertifikasyon danışmanlık hizmetidir. CE sertifikası sadece kişisel deniz taşıtları için düzenlenir. Bu sertifika, teknenin hangi deniz şartlarına dayanabileceğini ve kaç kişi ile güvenli bir şekilde seyahat edilebileceğini gösteren bir sertifikadır. CE sertifikası hem yeni üretilen hem de mevcut 2. el teknelere verilebilmektedir. Mimas Mühendislik deniz taşıtının durumu ne olursa olsun verdiği danışmanlık hizmeti ile taşıtın gerekli kural ve yönetmeliklere uygun halde inşasının veya tadilatının yapılmasını sağlamaktadır. Deniz taşıtının gerekli kriterleri sağlamasıyla birlikte, yetkili kuruluşlar tarafından yapılan inceleme ve denetimler sonucunda, taşıta sorunsuz bir şekilde CE sertifikası verilebilmektedir.

Engin maviliklerde özgürce, aynı zamanda güvenli bir şekilde yol almak için siz de kendi zevkinize ve hayalinize göre bir tekne istiyorsanız, plan proje aşamasından ürün teslimine kadar yanınızda olacak güvenilir bir iş partneri için doğru adrestesiniz. Unutulmamalıdır ki, deniz asla şakaya gelmez.

 

Mevcut Olan Projeller;

  • Alen Yacht – 23,36m Motoryat ALEN 77 – CE Danışmanlık

         ( Sertifika alındı )

  • Selenis Composite – 8m Pilot Boat – Dizayn ve CE Danışmanlık
  • Gökmen Usta Gemi İnşa – 32,88m Balık Avlama – Dizayn ve Üretim Kontrollüğü
  • Çınar tersanecilik – 23,90m Servis Motoru – Dizayn ve Üretim Kontrollüğü