MİRA PROJECTS FİRMA KURUCUSU ŞAYESTE BİBİN ANLATIYOR...

                 

 

“Bilginin Tek Kaynağı Deneyimdir ”

 

Ben Şayeste Bibin, Klinik Araştırmalar alanında Proje Yönetimi, Kalite ve Danışmanlık hizmetleri veren Mira Projects firmasının kurucusu ve yöneticisiyim. 2013 yılında kurduğum bu firmaya gelene kadar sayısız uluslararası ilaç firmalarında, denetim firmalarında çeşitli pozisyonlarda çalıştım. 2 lisans, bir de yüksek lisans eğitimi aldım. Halen 3. Lisansım olan Uluslararası İlişkiler bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim, öğrenmenin yaşının olmadığını düşünüyorum. İngilizce ve Rusça konuşuyorum.

 

“Herşeyden önce hazırlık, başarının anahtarıdır” Graham Bell

2000 yılında Bristol Myers Squibb İlaçları Klinik Araştırmalar bölümünde  göreve başladım. Burada Klinik Araştırmalar Departmanı yeni kurulmaktaydı, Brüksel’de PRI (Farma Araştırma Enstitüsü) ve Bristol Myers Amerika ofisine rapor eden bir departmandı. 2002-2004 yılında Aventis Pharma’da Klinik Araştırma Uzmanı olarak çalışırken ilk yılımı çeşitli ülkelerde Klinik Araştırmalar eğitimleri alarak geçirdim. Aventis bana bu konuda bir okul oldu. Türkiye’de yapılan tüm çalışmaların Bütçe ve Kontrat uzmanı oldum. 2004-2007 yılları arasında Zeincro Türkiye’nin kurulumunda görev aldım,  2007’de PRA International’a katıldım. Burada Türkiye Eksperi, Kıdemli Klinik Araştırma Profesyoneli, Kontrat ve Bütçe Uzmani, Lokal Proje Müdürü gibi çeşitli pozisyonları ayna anda yüklendim, Doğu Avrupa ülkelerinin Kontrat ve Bütçe Uzmanı görevini de yürüttüm. 2012’de şimdiki Parexel için Klinik Proje Müdürü olarak 33 proje ve 14 genç uzmanın sorumluluğunu üstlendim.

 

“Bilginin tek kaynağı deneyimdir” Albert Einstein

Klinik Araştırmalar alanında edindiğim bu kapsamlı deneyim, uluslararası iş ağı ve uzmanlık sayesinde 2013 yılında Mira Projects’i kurdum. Kurulduğu yıldan bu yana sürdürülebilir kalite anlayışı ile Türkiye’de proje yürütmeyi planlayan ancak yasal ofisi olmayan yurtdışı kaynaklı firmalara yasal temsilcilik, ülke uzmanlık hizmetleri, yönetim, insan kaynakları, eğitim gibi hizmetler sunuyor. Küresel olarak ilk 10’da yer alan birçok firmanın Türkiye’deki projelerini tamamladık ve sürdürmeye devam ediyoruz.

 

“Büyük şeyler başarmak için sadece harekete geçmek yeterli değildir, aynı zamanda hayal etmeliyiz, sadece planlamakla kalmayıp, aynı zamanda inanmalıyız.” Anatole France

Türkiye’deki projelerimiz devam ederken, pandemi sürecinde İngiltere’de Mira Projects Ltd’yi kurmak için hazırlıklara başladım. 2020 yılında Londra’da Mira Projects Ltd’yi kurdum. Halen Londra’da yaşamaktayım. Şu anda Sırbistan, Polonya, Macaristan, Rusya ve Türkiye’de yürütülen projelerin küresel olarak Proje Müdürlüğü’nü yapmaktayım.

 

“İş dünyasında harika şeyler, asla bir kişi tarafından yapılmaz. Bir grup insan tarafından yapılır” Steve Jobs

2022 yılı sonuna doğru tamamlanmasını hedeflediğimiz, Klinik Araştırmalar alanında gençleri kazanmak ve sektöre kaliteli eleman kazandırmak için bir çevrimiçi eğitim platformu yaratma aşamasındayız. Sürdürülebilir kalitenin aktarılan bilgi sayesinde yetiştirilmiş ve yönlendirilmiş ekipler tarafından başarıldığını düşünen biriyim. Gelen talepler doğrultusunda bu alanda tüm dünyaya hizmet veren bir uzman havuzu yaratmayı hedefliyorum.

Ayrıca klinik araştırmalarda teknoloji alanıyla çalışmalar sürdürerek inovatif aplikasyon ve veritabanı kurma konusunda çalışmalar yapmaktayım. Güncel içerikler, alan ilgili danışmanlık, iş fırsatları konusunda aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

 

Sayeste Bibin Linked in: https://www.linkedin.com/in/sayeste-bibin-94498223/

Mira Projects Ltd: https://www.linkedin.com/company/mira-projects-ltd/?viewAsMember=true http://www.miraprojects.com/           info@miraprojects.com