MUHASEBE UZMAN YARDIMCISI MÜCTEBA ONURHAN ÖZMUMCUYU

 

MÜCTEBA ONURHAN ÖZMUMCU BAŞARI HİKAYESİ

 

Ben Onurhan Özmumcu;

Pamukkale Üniversitesi Maliye Bölümü’nden 2021 yılı Temmuz ayında mezun oldum. Işık Üniversitesi Sosyal Bilmler Enstitüsü’nde Muhasebe ve Denetim alanında yüksek lisans yapıyorum.

Farklı üniversitelerde kendimi geliştirmek ve yetkinliklerimi artırmak amacıyla Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü ve Adalet Bölümleri’nde eğitim alıyorum. Denizli Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü biriminde staj yaptım. Kariyerime SMMM ve Bağımsız Denetim alanında yetkinliklerimi kazandırmak amaçlı devam ediyorum. Muhasebe denetimi yapan bir anonim şirkette çalışıyorum.

 

Mesleki başarılar olarak;

Denizli Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü’nde staj yaptığım için hem defterdarlıktan hem de T.C.Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan katılım ve referans belgeleri aldım.
Şubat 2022’de ISO Standartları 19011:2018 İç Denetim eğitimini tamamlayarak “ISO STANDARTLARI 19011:2018 İÇ DENETÇİSİ” unvanını aldım. Çeşitli televizyon kanalalrında ve youtube kanallarında muhasebe ve denetim meslekleri hakkında bilgiler verdim.


Akademik anlamda;

Maliye Bölümünde okurken 20 adet Makro İktisat Ve Makro İktisadi Politikalar hakkında deneme makaleleri yazdım.

 

Mesleki üyeliklerim;

“Türkiye İç Denetim Enstitüsü, Uluslararası İç Denetçiler Örgütü (The Institute of Internal Auditors) , Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği” şeklindedir.

Sosyal sorumluluk anlamında;
2014 yılından beri Tema Vakfı gönüllüsüyüm.