PSİKOLOJİ BİLİM UZMANI AYLA AKBUAR İLE AİLE DİZİLİMİ

 

ATALARIMIZIN KADERLERİ KADERİMİZ OLMASIN

 

 

Aile Dizimi son zamanlarda ilgi çeken bir konu. “Hayatımızdaki zorlukların, sıkıntıların, yoklukların  ve mutsuzlukların ne yapsak da çözülemediği durumlarda, sebep atalarımızın yaşadığı ya da yaşattığı travmatik deneyimler olabilir” tezinden yola çıkıyor.

 

Bu konuda Uygulamalı Psikoloji Bilim Uzmanı Ayla Akbuar bir Türk uzman olarak Aile Dizimi konusundaki ilk Türkçe kaynak kitabı yazdı. Kitapta, hangi durumlarda Aile Dizimi yapılabileceği, kimlerin uzman kabul edilebileceği gibi konuların yanı sıra vaka örnekleri ile konuyu daha ayrıntılı öğrenmek mümkün oluyor.

Hayatınızda özellikle tekrarlanan kaderler varsa, atalarınız savaş, göç, miras kavgası, hak yeme-hakkı yenme durumları varsa, kız kaçırma, cinayet ve erken ölümler gibi travmatik deneyimler varsa Aile Dizimi bu konularda yüklendiğiniz sıkıntıların çözülmesinde yardımcı olabilir.

Şu anda hayatınızda yaşadığınız huzur, sağlık, para, bereket, iş vb konulardaki yoksunluklar, sorunlar ve sıkıntılar Aile Dizimi ile daha kolay çözülebilir hale gelebilir.  Kitap, kolay anlaşılır bir dille yazılmış ve çok açıklayıcı örneklerle renklendirilmiş. Sadece konuyu merak edenlerin değil, uzmanlaşma yolunda ilerleyenler için de bir kaynak olmayı vaat ediyor.