Tüm Türkiye derbiye, Fransızlar yıldızlara kilitlendi! Kerem ve Ersin için geldiler

Fransa ekibi Lyon'un görevlendirdiği gözlemciler Kerem Aktürkoğlu'nu izlemek için Galatasaray-Beşiktaş derbisine geldi. Lyon'un gözlemcileri Beşiktaş'ın kalecisi Ersin için de rapor tutacak.

Bu sezon Galatasaray'ın başarılı isimlerinden olan Kerem Aktürkoğlu Fransız kulüplerinin iştahını kabarttı. Lyon kulübünün görevlendirdiği gözlemcilerin bu akşam Nef Stadı'nda olacağı öğrenildi.

Beşiktaş'ın başarılı kalecisi Ersin Destanoğlu da Lyon'un radarında. Lyon başta olmak üzere Marsilya ve Lille kulüplerinin gözü Türk yıldızlarda. Lyon kulübünün görevlendirdiği gözlemcilerin başka Fransız kulüpleriyle de çalıştığı ifade edildi.

23 yaşındaki Kerem Aktürkoğlu bu sezon Galatasaray forması ile 41 resmi maça çıktı. Kerem bu karşılaşmada 9 gol ve 9 asist üretti.

Ersin Destanoğlu bu sezon resmi 34 maça çıktı. Bunların 25'i lig, 5'i Şampiyonlar Ligi ve 3'ü Türkiye Kupası. 1 de Süper Kupa maçına çıktı. 21 yaşındaki kaleci geçen sezon ki Süper Lig şampiyonluğu ve Türkiye Kupası zaferinde büyük katkı sağladı.